aktuality

zpět na seznam akcí

Země Živitelka České Budějovice (Národní dožínky 2009)

Již 36.ročník výstavy Země Živitelka se bude konat v roce 2009 na Výstavišti České Budějovice ve spolupráci s Agrární komorou ČR tradičně na přelomu srpna a září, konkrétně od 27. srpna do 1.září. Agentura Kristian production opět připravuje kulturní doprovodný program:

Pátek 28.8. – „Já jedu dál“
Páteční doprovodný program jsme se rozhodli věnovat autům, jejich řidičům, cestám i necestám, přírodě, dobrodružství..Vystoupí například tito hosté: Josef Laufer (s oblíbenou písničkou „Sbohem, lásko, já jedu dál“), country skupina Farmáři a další. Návštěvníkům představíme i výrobce a dovozce SUV a osobních vozů, kteří mimo vlastní prezentace také připraví spoustu soutěží pro diváky.

Sobota 29.8. – „Národní dožínky 2009“
Program Národních dožínek v rámci Agrosalonu Země Živitelka na Výstavišti v Českých Budějovicích vychází z tradiční koncepce tří hlavních prvků – slavnostní zahájení s průvodem od budovy ředitelství na Pivovarskou zahradu, kterého se zúčastní prezident České republiky profesor Václav Klaus, program na Pivovarské zahradě, zahrnující výlučně dechovou hudbu, a žánrově pestřejší programové bloky v Letním amfiteátru reagující i na skutečnost, že tento den je v rámci výstavy současně Dnem české a moravské myslivosti.
Vystoupí například populární skupiny Moravanka a Budvarka, dále Jan Čenský a Pavel Šporcl.

Pondělí 31.8. – „Konec prázdnin – hurá do školy“
Doprovodný program pro pondělí vychází z faktu, že začne další školní rok a proběhne opět v Letním amfiteátru a jeho okolí. Program bude zaměřen především na děti - prostě to bude takový malý „dětský den“ . Vystoupí „Piráti z Karibiku“ – což je dvouhodinová šou pro děti s rozdáváním desítek dárků, kterou uvádí Dáda Patrasová. Bude připravena řada atrakcí pro děti (skákací hrad, balónková střelnice, moucha a další), včetně rozdávání mléčných a především zmrzlinářských výrobků zdarma.