aktuality

zpět na seznam akcí

Svatovavřinecká pouť - Oslavy sv. Vavřince, Kladno

Koncepce Oslav svatého Vavřince, patrona kuchařů a cukrářů, vychází z šesti velmi úspěšných ročníků tohoto projektu. V areálu kladenského zámku a parku, přilehlé Zádušní ulice a stylové restaurace Stodola se uskuteční v sobotu 7. srpna v rámci Svatovavřinecké pouti 2004. Spolupořadatelem je také Pražská a středočeská pobočka Asociace kuchařů a cukrářů České republiky za podpory Magistrátu města Kladna.

Směřování akce bude mít dva základní cíle - profesní i zábavné setkání kuchařů a cukrářů a dále propagaci tohoto cechu směrem k široké především kladenské veřejnosti. Pro ni bude lákadlem jak bohatý zábavný program s řadou soutěží nejen pro samotné kuchaře, ale i příchozí návštěvníky akce s důrazem na děti, tak samozřejmě neméně bohatá nabídka gastronomických specialit, gurmánské hody "Za groš sv. Vavřince", kdy přední mistři kuchaři předvádějí své umění za vskutku lidové ceny. V ní sehraje významnou roli i nosný program celého projektu, finále celostátní soutěže profesionálních kuchařských týmů Gastro Vavřinec 2004.

Hlavním lákadlem pro návštěvníky projektu je bohatá nabídka kvalitní gastronomie a nejrůznější soutěže, doprovodný kulturní program a jeho hosté.

Svatovavřinecká pouť bude pokračovat v neděli 8. srpna již bez profesní kuchařské soutěže, o zábavný program ani občerstvení však nadále nebude nouze.

Fotografie byly realizovány firmou Neofema s.r.o © 2004

Fotogalerie