aktuality

zpět na seznam akcí

Poděbradské léto 2009 – Evropa hraje Kmocha

Letos již pátý ročník mezinárodní přehlídky dechových orchestrů Evropa hraje Kmocha se uskuteční ve dnech 26. -28. 6. 2009

Tato přehlídka je věnována světoznámému skladateli a kapelníkovi Františku Kmochovi a jeho proslulých skladeb nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Čtvrtý ročník se konal s velkým úspěchem v rámci festivalu Poděbradské léto 2008. Lázeňské město Poděbrady opět podpoří konání festivalu a rozvine tak tradici, která byla pře dvěma lety úspěšně započata. Lázeňské prostředí příjemně překvapilo všechny účinkující, ale i samotné diváky. Koncerty v Lázeňském parku a přátelská atmosféra umocnily zážitky jak zahraničních, tak českých umělců z účinkování na festivalu.

Přehlídku pořádá umělecká a produkční agentura KRISTIÁN PRODUCTION za podpory Ministerstva kultury České republiky a hejtmana Středočeského kraje. Agentura má bohaté zkušenosti s několikanásobným pořádáním Mezinárodního festivalu dechových orchestrů Kmochův Kolín a dalších společenských a open-air akcí jako je Země živitelka v Českých Budějovicích a 110 let chemie na Neratovicku.

Toto středočeské město ležící v polabské nížině asi 50 km od Prahy, hlavního města České republiky, je pro svou strategickou polohu, příjemné klima a vysoce oceňovanou lázeňskou péči vyhledávaným místem odpočinku, zdravotní relaxace a cílem turistických výletů. Lázně se specializují na léčbu všech onemocnění srdce a cévní choroby. Neméně zajímavá a inspirující je i historie města, která sahá daleko před počátky českého státu. Dominantu města tvoří zámek, kde se podle historiků narodil Jiří z Poděbrad, v roce 1458 zvolený českým králem, jehož politické názory a činy byly předobrazem těch nejlepších idejí dnešní Evropské unie.

Tento výjimečný festival se koná ve spolupráci s Městem Poděbrady a Lázněmi Poděbrady, a. s. za hojné divácké účasti nejen obyvatel města, ale především českých a zahraničních lázeňských hostů.

Leták k nahlédnutí zde.